پرسشنامه روابط عاطفی موجود در خانواده علوی با روایی و پایایی

بیننده گرامی سلام.به وب ما خوش آمدید.
محصول انتخابی با عنوان پرسشنامه روابط عاطفی موجود در خانواده علوی با روایی و پایایی به صورت یک فایل معتبر، نفیس و دارای منابع برای شما محقق گرامی آماده گردیده

و کیفیت نوشتاری این فایل به گونه ای است که مشتری بعد از خرید رضایت کامل از انتخاب محصولات این فروشگاه را خواهد داشت

پرسشنامه روابط عاطفی موجود در خانواده علوی با روایی و پایایی

دانلود پرسشنامه روابط عاطفی موجود در خانواده علوی 1387 با روایی و پایایی 23 سوالی و تفسیر و نمره گذاری آن

مشخصات فایل

تعداد صفحات 4
حجم 20 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات کامل

پرسشنامه‌ي روابط عاطفي موجود در خانواده(علوي، 1387) شامل 23 سؤال چهار گزينه‌اي (اصلاً، به‌ندرت، تاحدودي، و كاملاً) پرسشنامه‌ي روابط عاطفي موجود در خانواده مشتمل بر 23 سؤال چهار گزينه‌اي بوده كه سؤال‌هاي 1 تا 12، 16، 17 و 23 به گزينه‌هاي‌ اصلاً، به‌ندرت، تاحدودي، و كاملاً به ترتيب امتيازهاي 0 تا 3 و در سؤال‌هاي 13 تا 15 و 18 تا 22 23 به اين گزينه‌ها‌ امتيازهاي 3 تا 0 اختصاص مي‌يابد. در نتيجه دامنه نمره روابط عاطفي موجود در خانواده بين 0 تا 69 بوده و نمره كمتر بيانگر روابط عاطفي نامطلوب‌تر است و هرچه امتياز بالاتر باشد، روابط عاطفي موجود در خانواده بهتر است. 

 

 

 

به كمك جدول 3-2 مي‌توان وضعيت روابط عاطفي موجود در خانواده هر فرد را مشخص نمود.

تفسير پرسشنامه روابط عاطفي موجود در خانواده

جمع امتيازات    تفسير
0 تا 34    روابط عاطفي نامطلوب
35 تا 57    روابط عاطفي نسبتاً مطلوب
58 تا 69    روابط عاطفي مطلوب

 

 

 

 

روايي پرسشنامه روابط عاطفی موجود در خانواده علوی

منظور از روايي پرسشنامه ‌آن است كه ابزار اندازه‌گيري تا چه اندازه صفت متغير مورد نظر را را مي‌سنجد و روايي محتوي يك آزمون يا پرسشنامه مربوط به آن است كه سؤال‌هاي پرسشنامه تا چه اندازه نمونه‌اي معرف از حوزه مورد بررسي يا ارزشيابي است (بازرگان، 1383: 212). روايي صوري پرسشنامه ها به شيوه سيگماي شمارشي با استفاده از نظر 4 تن از اساتيد بخش علوم تربيتي دانشگاه شهيد باهنر بدست آمده است.
بر این اساس روايي پرسشنامه‌ي روابط عاطفي موجود در خانواده 98% محاسبه گرديد.

 

 

 

 

پايايي پرسشنامه روابط عاطفی موجود در خانواده علوی

پايايي يا قابليت اعتماد يك ابزار اندازه‌گيري نشان مي‌دهد كه نتايج حاصل از ابزار اندازه‌گيري تا چه اندازه ثبات داشته و سازگار است (بازرگان، 1383: 209).
در صورتي كه آزمون يا پرسشنامه از چند مجموعه آرمون فرعي يا سؤال با طيف چند درجه‌اي تشكيل شده باشد مي‌توان از روش آلفاي كرونباخ  استفاده نمود. محاسبات لازم با استفاده از اين روش انجام شد و پايايي پرسشنامه‌ي رفتار ديني 848/0، پرسشنامه‌ي روابط عاطفي موجود در خانواده 946/0 و پرسشنامه‌ي خود شكوفايي 562/0 محاسبه گرديد.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود